1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
2 sierpnia 2023

Strażacy przeszkoleni z obsługi nowych modeli Toyota

Trzy zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 zostały przeszkolone

Kilka dni temu w naszym salonie Toyota Jaworski Auto odbyło się szkolenie z procedur bezpieczeństwa i technicznej wiedzy na temat samochodów z nowymi rodzajami napędów.

Trzy zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 zostały przeszkolone przez panią Darię Kasprzyk, pracującą w Toyota Jaworski Auto na stanowisku Key Account Manager. Przeprowadziła ona szkolenie z rozróżnienia modeli, technicznej obsługi oraz systemów bezpiecznego wyłączenia prądu, które jest potrzebne aby zacząć akcję ratowniczą w nowych modelach samochodów Toyota z napędami: hybrydowym (RAV4, CHR, COROLLA CROSS, YARIS CROSS, COROLLA, YARIS), hybrydowym typu Plug-in ( RAV 4 Plug-in), elektrycznym (BZ4X) oraz napędem elektrycznym na wodór (MIRAI).  

Strażacy często jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia drogowego i to oni wyciągają poszkodowanych z zakleszczonych samochodów, dlatego tak istotne jest poznanie samochodów „od środka”, tymbardziej, że  technologia i różnorodność modeli samochodów bardzo szybko się zmieniają. Co prawda staż pożarna korzysta z tzw. kart ratowniczych, jednak zobaczenie auta na żywo, zapoznanie się z budową, gdzie znajdują się akumulatory, baterie i inne elementy na pewno ułatwią i przyspieszą akcje ratunkowe, a co za tym idzie szanse na uratowanie życia.
Dziękujemy Jednostkom Ratowniczo-Gaśniczym z Bydgoszczy, że po raz kolejny wybrały Toyota Jaworski Auto jako zaufanego partnera do przeprowadzenia szkoleń z procedur bezpieczeństwa i technicznej wiedzy na temat samochodów z nowymi rodzajami napędów.