2019-07-22

Zapisz się do bazy potencjalnych dawców

Tankujemy szpik dla Macieja!

Pomożesz, bo możesz – masz to w genach


Już nieraz udowodniliście, że potraficie łączyć siły i działać na rzecz innych ludzi!!!
Teraz naszej pomocy potrzebuje Maciej, 26-letni miłośnik motoryzacji, który nagle zachorował na aplazję szpiku. Toyota Jaworski Auto szuka bliźniaka genetycznego dla Macieja. W dniach 17–31 lipca można się zgłosić do naszych salonów, zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku i oddać materiał do badań.


„Cześć, nazywam się Maciej Gordon. Od najmłodszych lat moją największą pasją była motoryzacja. Jestem szczęśliwym 26-latkiem, ponieważ zamiłowanie do aut połączyłem z pracą. Chciałbym dalej się spełniać, realizować marzenia i robić to, w czym czuję się jak ryba w wodzie. Chcę stale poznawać nowych ludzi, pomagać im i być specjalistą, któremu mogą zaufać. Nie poddam się i choroba mnie nie zatrzyma, bo dla mnie to dopiero początek rajdu zwanego życiem".
Maciej Gordon


Szukamy bliźniaka genetycznego Macieja
Organizm Macieja nie produkuje wystarczającej ilości krwinek, przez co Maciej od około dwóch miesięcy przebywa w Poznaniu w szpitalnej izolatce. Nikt nie może go odwiedzać, aby nie narazić go na niebezpieczeństwo. Aby dostarczyć Maciejowi zdrowych krwinek, przetaczana jest krew. Nadzieją na pełne zdrowie jest przeszczep szpiku.


Toyota Jaworski Auto szuka bliźniaka genetycznego Macieja. W tym celu zachęca wszystkich do rejestrowania się w bazie danych i oddawania materiału do badań.


Im więcej ludzi w bazie danych tym większa szansa na znalezienie bliźniaka!


Kto może być dawcą szpiku?
Dawcą szpiku mogą być zdrowe kobiety i mężczyźni w wieku 18-55 lat.


Gdzie i kiedy można oddać materiał do badań?
Materiał do badań można oddać m.in. w salonach Toyoty Jaworski Auto w dniach 17–31 lipca. Wystarczy się zarejestrować w bazie dawców szpiku.


Ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniach organizowanych przez Toyota Jaworski Auto, mogą zgłosić się do najbliższego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i tam zarejestrować jako dawca szpiku! Można też to zrobić samodzielnie przez stronę: https://www.dkms.pl/pl


Jak pobiera się materiał do badań?
Procedura ta jest bezbolesna. Polega na pobraniu próbki na patyczki z wewnętrznej strony policzka. Następnie materiał jest badany i rejestrowany w bazie danych.


Na czym polega przeszczep?
Gdy się okaże, że jesteś bliźniakiem genetycznym osoby chorej, zostaniesz poproszony o oddanie szpiku. Szpik pobiera się z talerza kości biodrowej lub z krwi obwodowej. Obie formy pobrania są praktycznie bezbolesne dla dawcy, a ratują życie biorcy.


Więcej informacji tutaj https://www.facebook.com/groups/2297750163625956/