Do polskich klientów trafiło ponad 10 000 egzemplarzy PROACE CITY

Najpopularniejszy kompaktowy van na polskim rynku

2022-07-26

Klienci Toyoty w Polsce kupili już ponad 10 000 użytkowych vanów PROACE CITY. Samochód osiągnął ten wynik zaledwie po 2,5 roku sprzedaży. Najpopularniejszy kompaktowy van na polskim rynku jest dostępny zarówno w odmianie osobowej Verso, jak i dostawczej. Do wyboru są 2 długości nadwozia i 6 wersji wyposażenia.

Toyota PROACE CITY zadebiutowała w styczniu 2020 roku i błyskawicznie zdominowała polski rynek, stając się najpopularniejszym samochodem w swoim segmencie. Według danych PZPM tylko w pierwszym półroczu zarejestrowano prawie 2000 egz. To ponad 2 razy więcej niż drugiego najpopularniejszego kombivana. W czerwcu 2022 roku łączna sprzedaż Toyoty PROACE CITY w Polsce (licząc od stycznia 2020 roku) wyniosła 10 118 egz.

Toyota PROACE CITY jest dostępna w dwóch praktycznych odmianach – osobowej Verso i dostawczej furgon. Obie występują w 2 długościach nadwozia, z różnymi silnikami do wyboru. Do wyboru jest 6 wersji wyposażenia, które są dostosowane do potrzeb konkretnych grup klientów.

Ponad 10 000 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY

W wariancie osobowym sprzedano łącznie 5386 egz., w wersji furgon – 4732 egz.

Najczęściej wybierane wersje Toyoty PROACE CITY

Klienci w Polsce najczęściej wybierają wersje wyposażone w silnik Diesla 1.5 D-4D o mocy 100 lub 130 KM. W przypadku odmiany dostawczej jednostki wysokoprężne napędzają 93% sprzedanych egzemplarzy, a w odmianie Verso – 75% aut. Najpopularniejszy wybór dla furgonu to silnik 1.5 100 KM, a dla auta osobowego – 1.5 130 KM. W gamie dostępny jest także silnik benzynowy 1.2 D-4T o mocy 110 KM, a dla wersji dostawczej – elektryczny silnik o mocy 136 KM.

Kupujący Toyotę PROACE CITY Verso najczęściej wybierają standardową długość nadwozia (62% sprzedanych aut). Popularność wersji Standard i Long wśród klientów sięgających po furgony rozkłada się po połowie.

Ponad 10 000 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY

Jaka jest najczęściej wybierana konfiguracja wyposażenia w przypadku dostawczej Toyoty PROACE CITY? Klienci najchętniej wybierają wersję podstawową Active. Do wyboru mają również wyższą wersję Comfort i 5-miejscową wersję Furgon brygadowy Active dostosowaną do przewozu pracowników i sprzętu.

W przypadku Toyoty PROACE CITY Verso klienci najchętniej sięgają po najwyższą wersję Family (47% aut). Podstawowa wersja Combi jest wybierana dla 21% sprzedawanych egzemplarzy, a średnia wersja Business – dla 32% egzemplarzy.

PROACE CITY należy do gamy Toyota Professional, w której znajdują się także:
• średniej wielkości van PROACE dostępny w 3 długościach nadwozia,
• terenowy pick-up Toyota Hilux.

Ponad 10 000 egzemplarzy Toyoty PROACE CITY

Sieć Toyota Professional zajmująca się sprzedażą aut użytkowych i obsługą firm składa się zarówno z odrębnych salonów jak i z wyspecjalizowanych działów we wszystkich stacjach dilerskich Toyoty.

Dowiedz się więcej

Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły Firmy najczęściej wybierają Toyotę Firmy najczęściej wybierają Toyotę Dane z I półrocza 2022 roku